Tel.: +421 2 5441 0211

ZNAČKY

STORCK

Kultová nemecká značka, založená legendárnym Marcusom Storckom v roku 1995, v minulosti známa najmä vďaka svojim cestným závodným modelom.

Storck dosahuje absolútnu svetovú extra triedu v navrhovaní a spracovaní karbónových rámov, čoho dôkazom je množstvo víťazstiev v testoch renomovaných bicyklových médií.

V posledných rokoch je STORCK aktívny a mimoriadne úspešný aj vo výrobe horských bicyklov s segmente 29” a 27,5” kolies.

Unikátnosť modelov spočíva v spracovaní karbónu, jeho vrstvení a vypekaní, samostatnou kapitolou sú neopakovateľný masívny dizajn s nízkou hmotnosťou a extrémna tuhosť pri zachovaní vynikajúceho komfortu. Každá veľkosť rámu má svoju jedinečnú geometriu a tým si zachováva požadované vlastnosti.

 

DURATEC

Výhradne česká firma založená na vlastnom vývoji a ručnej výrobe špičkových rámov bicyklov z hliníkových zliatin a kompozitných materiálov.  Filozofiou spoločnosti je veľmi individuálny prístup k zákazníkovi a spoločným cieľom so zákazníkom je vytvorenie perfektného bicykla. Nechať si ušiť oblek na mieru sa lepšie predstavuje ako nechať si vyrobiť rám na mieru alebo postaviť bicykel na zákazku. Správna veľkosť, správna geometria rámu a optimalizovaný posed však ovplyvnia nielen Váš výkon, ale predovšetkým zdravie a pôžitok z jazdy.  DURATEC je inovatívna firma už od počiatku vzniku spoločnosti, ponúka jazdcovi úplne odlišný prístup a zároveň aj iný pocit z jazdy ako ponúkajú bicykle sériovej produkcie. Velocity v spolupráci s DURATECom ponúka unikátnu možnosť vyskladať si svoj bicykel so špičkovým rámom na mieru, vo farbe/nápismi podľa vôastného návrhu a s ľubovoľnými komponentami. Túto možnosť neponúka nikto iný.

DURATEC ponúka okrem toho špičkové tandemy a fatbiky, preslávené najmä českým extrémistom Honzom Kopkom.

 

HAIBIKE

Menej známa, no medzi hrdými majiteľmi Haibike bicyklov, veľmi obľúbená nemecká značka prinášajúca v strednej triede najlepší pomer cena-výkon.

Člen skupiny Winora ponúka klasické MTB modely za vynikajúce ceny.

V posledných rokoch sa Haibike stal synonymom pre špičkové elektro bicykle, keď sa značke podarilo spojiť atraktívny dizajn s najvyššou dostupnou kvalitou elektomotorov od značky Bosch.V portfóliu skupiny Winora sú aj značky Winora, Steiger a Sinus, prinášajúce rôzne druhy bicyklov v rôznych segmentoch.

 

FOCUS

Focus, člen skupiny Derby-Cycle(spolu so značkami Cervelo, Kalkhoff, Raleigh), je špičková nemecký výrobca bicyklov. Focus ponúka široké portfólio modelov, od hliníkových dostupných MTB modelov až po top karbónové cestné bicykle, objavujúce sa aj na Tour de France v pro tíme AG2R La Mondiale, čo svedčí o kvalite modelu a značky.

Medzi najpopulárnejšie modely patria cestné modely Izalco a Cayo, v segmente MTB je to najmä hardtail Raven. V posledných sézonach sa k nim priradil vysoko hodnotený cyklokrosový model Mares v prevedení hliník alebo karbón.

Pod sesterskou značkou Kalkhoff nájdete aj atraktívne mestské modely bicyklov v retro dizajne.

 

DEMA

Tradičný slovenský výrobca sa vracia späť na svoju pozíciu výrobcu č. 1. Dema sa radí k silným výrobcom v kategórii Cross-ových bicyklov.

Najstarší slovenský výrobca ponúka overenú kvalitu za veľmi atraktívne ceny a zároveň prináša slovenskú kvalitu a poctivú robotu.

 

EARLY RIDER

Svetoznáma britská značka prináśa najľahšie detské bicykle a odrážadlá, ovenčené mnohými cenami za dizajn. Detské modely Belter sa okrem špičkového dizajnu od konkurencie odlišujú svojou nízkou váhou, pretože sú vyrobené z hliníka.

 

ERGON, TOPEAK, BBB, UVEX, SHIMANO, MET, BLUEGRASS, CONTINENTAL, SCHWALBE, DEXTRO, PRO, SIGMA, F100, SQUEEZY, WE-HOO, MUFF, FOG