Dámska bežecká topánka INOV8 Trailtalon 290 | velocity.sk
Súhlasím
Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.
Načítavam...

INOV8 TRAILTALON 290

Bežecká obuv Inov-8 Trail Talon 290 (S) - black/teal je nástupcom úspešného modelu Race Ultra 290. Podrážka je tiež vyrobená z troch rôzne hustých zmesí. Pätná časť má najväčšiu tvrdosť pre...Celý popis
Veľkosť:
5U dodávateľa
5.5V predajni
6V predajni
Farba:
Black TealV predajni
V predajni
145,00 €
145
InStock
EUR
+
-
ks
INOV8 TRAILTALON 290
Farba: Black Teal
Bežecká obuv Inov-8 Trail Talon 290 (S) - black/teal je nástupcom úspešného modelu Race Ultra 290. Podrážka je tiež vyrobená z troch rôzne hustých zmesí. Pätná časť má najväčšiu tvrdosť pre dobrú oderuvzdornosť na tvrdom povrchu, obvodová časť je mäkšia pre výborný kontakt na trenie a stredná časť je vyrobená z odolnej kontaktnej zmesi, aby bola zaistená dlhá životnosť. Dezén prináša hlavný rozdiel medzi touto novinkou a predošlou RU290. Špunty na obvodovej časti podošvy sú "vysunuté" o necelé 2 mm za hranu podrážky (von z topánky) a cca 1 mm smerom dole, takže pozdĺž celého obvodu podošvy vznikajú akési pazúriky, ktoré výrazne navyšujú grip na blate a snehu. Objektívny pomer využitia podošvy na rôznom povrchu vidíme na 60% trail 40% cesty, respektíve 50/50. Samozrejmosťou je predtvarovaná zóna ohybu podošvy METAFLEX, ktorá efektívnejšie ohýba mäsu materiálu podošvy a medzipodošvy v odrazovej fáze behu a päta Terradapter zase efektívnejšie rozkladá energiu pri došliapnutí.

Medzipodošva PowerFlow má drop 4 mm a je zložená z dvoch dielov. Pätná časť má mäkšiu zmes a ponúka o 10% vyššiu úroveň tlmenia, predná časť má vyššiu hustotu, je teda ľahko tvrdšia a ponúkne presnejší a efektívnejší odraz. Polymérový prstenec DFB, ktorý kopíruje tvar plantárnej fascie je vložený medzi podošvu a medzipodrážku, je ukončený za hranou metatarzálu a pri efektívnom bežeckom štýle ľahko napomáha k odrazu (pružinový efekt).
Výškové parametre spodku obuvi: päta 19 mm, špička 11 mm, tomu zodpovedá drop 8 mm. Komfort vo vnútri topánky mierne navyšuje skladacia stielka, ktorá má konštantnú výšku 3 mm a je vyrobená z mäkčenej zmesi PowerFlow

Ľahký, priedušný a bezšvový zvršok je napnutý na širokom kopyte štandard (S) a najmä v mieste priečnej klenby poskytuje parádny komfort pre prirodzenú prácu chodidiel. Priečna klenba je najviac zaťažovanú časťou chodidiel, pretože je z nej vždy vedený odraz. Pri odraze sa klenba rozširuje a ak je chodidlo v tejto fáze behu "stresované" úzkym zvrškom, výrazne narastá únava a skracuje sa životnosť topánky. Tento parameter je oveľa dôležitejší pri výbere správnej bežecké topánky, než celý priebeh zvaný diagnostika! Mäkký opätok je citlivý k achilovkám, na zvršku sú tiež kapsičky na upnutie členkového návleku Race Ultra Gaiter. Ploché a celkom hrubé šnúrky pevne a určite pojmú priehlavok vo fixnej pozícii. Špička je ľahko vystužená. Topánka ako celok pôsobí veľmi flexibilným dojmom a nadchne svojím komfortom, priedušnosťou a dynamikou.

Vlastnosti:
- hmotnosť: 290g (UK8)
- drop: 8 mm
- päta 19 mm
- špička 11 mm

Exkluzívne výhody pre registrovaných zákazníkov

nakupuj za najnižšie ceny na internete aj v kamennej predajni
15% zľava na všetky servisné práce
o špeciálnych ponukách a novinkách sa dozvieš skôr ako ostatní
Chcem sa registrovať
Najväčší výber bicyklov, elektrobicyklov a príslušenstva svetových značiek - skladom