Pánska bežecká topánka INOV8 X-talon 230 | velocity.sk
Súhlasím
Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.
Načítavam...

INOV8 X-TALON 230

Bežecká obuv INOV-8 X-TALON 230Keď prišiel v roku na trh X-TALON 212, bola to revolúcia. Ľahká topánka, flexibilná a vnímavá medzipodrážka a podošva s veľmi agresívnym dezénom. Pre všetkých...Celý popis
Veľkosť:
8V predajni
9U dodávateľa
9.5V predajni
10.5U dodávateľa
11U dodávateľa
Farba:
Grey/BlueU dodávateľa
U dodávateľa
77,40 €
129,00 €
77.4
EUR
+
-
ks
INOV8 X-TALON 230
Farba: Grey/Blue

Bežecká obuv INOV-8 X-TALON 230

Keď prišiel v roku na trh X-TALON 212, bola to revolúcia. Ľahká topánka, flexibilná a vnímavá medzipodrážka a podošva s veľmi agresívnym dezénom. Pre všetkých priaznivcov orientačného behu, fellrunningu, prekážkových behov a ťažkého, technického trailu tak vznikla nová kategória bežeckej obuvi - offroad. Z 212ek sa stal etalón offroadovej topánky, ktorým sa inšpirovala celá rada ďalších výrobcov. Dnes, po 10 rokoch produkcie 212ek pri príležitosti 15 rokov existencie INOV-8 prichádza nová evolúcia, X-TALON 230.

Prvou zásadnou inováciou je zmes podošvy, tzv. STICKY GRIP (nejedná sa o graphene). Podarilo sa nám vytvoriť novú zmes gumy, ktorá na základe všetkých testov ukazuje výrazne lepšie kontaktné vlastnosti v rôznom prostredí. Celkom 43 rôzne tvarovaných a na ploche rozmiestnených štupľov má výšku 8 mm. Fantastický kontakt na mäkkom povrchu umocní špičková flexibilita a propriocepcia. Laboratórne testy potom ukázali výrazne lepšiu oderuvzdornosť a adhéziu na tvrdom povrchu.

Ďalšou významnou zmenou oproti 212ke je rockplate. Medzi podrážku a medzipodrážku sme vložili tenký syntetický polymér, Meta-Plate, ktorý vďaka svojej konštrukcii kopírujíci tvar plantárnej fascie, ochráni chodidlá pred prerazením na ostrých kameňoch. Meta-Plate neobmedzuje flexibilitu ani vnímavosť, je tu vložený len pre ochranu chodidiel. Medzipodrážka PowerFlow + so sklonom päta-špička 6mm ponúka skvelú propriocepciu, agilitu, okamžitú odozvu na prebiehaný terén a vďaka meta-plate sa použitie tejto topánky posúva tiež viac do ťažkého a technického trailu.

Zvršok je napnutý na úzkom kopyte precision. Kombináciou rôzneho strihu zvršku a použitím rôzne pevných, odolných a pružných materiálov sa môžu jednotlivé modely líšiť vo výslednom pocite, aj keď sú vyrobené na rovnakom kopyte. A práve preto novo upresňujeme šírku všetkých modelov tiež číselným parametrom 1-5 (1 = najužší, 5 = najširšia). X-TALON 230 má pevný okop okolo celého obvodu topánky, veľmi pevný zvrškový materiál z balistického nylonu a preto výsledný fit radíme na parameter P1.

Využitie: 80% trail, 20% cesty. Špičková topánka pre offroad, prekážkové behy, orientačný beh, fellrunning, krosy a technické trialy. Vnímavý bežec ocení hravosť tejto topánky.

Topánka ako celok pôsobí veľmi flexibilným dojmom, má bezkonkurenčný grip a vďaka tomu oceníte kontrolu nad svojím behom v každej situácii.

  • Farba: Šedá/Modrá
  • Pád: 6 mm
  • Výška pod pätou: 13mm
  • Výška pod špičkou: 7mm
  • Výška štuplov: 8 mm
  • Vkladacia stielka: 3 mm
  • Váha: 230g
  • Šírka: Precision P1

Meta-Plate proti prerazeniu

  • http://inov-8.blogspot.sk/2016/08/recenze-x-talon-x-claw.html
  • Keď prišiel v roku na trh X-TALON 212, bola to revolúcia. Ľahká topánka, flexibilná a vnímavá medzipodrážka a podošva s veľmi agresívnym dezénom. Pre všetkých priaznivcov orientačného behu, fellrunningu, prekážkových behov a ťažkého, technického trailu tak vznikla nová kategória bežeckej obuvi - offroad. Z 212ek sa stal etalón offroadovej topánky, ktorým sa inšpirovala celá rada ďalších výrobcov. Dnes, po 10 rokoch produkcie 212ek pri príležitosti 15 rokov existencie INOV-8 prichádza nová evolúcia, X-TALON 230. Prvou zásadnou inováciou je zmes podošvy, tzv. STICKY GRIP (nejedná sa o graphene). Podarilo sa nám vytvoriť novú zmes gumy, ktorá na základe všetkých testov ukazuje výrazne lepšie kontaktné vlastnosti v rôznom prostredí. Celkom 43 rôzne tvarovaných a na ploche rozmiestnených štupľov má výšku 8 mm. Fantastický kontakt na mäkkom povrchu umocní špičková flexibilita a propriocepcie. Laboratórne testy potom ukázali výrazne lepšiu oteruvzdornosť a adhéziu na tvrdom povrchu. Ďalším významnou zmenou oproti 212cm je rockplate. Medzi podošva a medzipodrážka sme vložili tenký syntetický polymér, meta-plate, ktorý vďaka svojej konštrukcii kopírujúci tvar plantárnej fascie, ochráni chodidlá pred prerazením o ostré kamene. Meta-plate neobmedzuje flexibilitu ani vnímavosť, je tu vložený len pre ochranu chodidiel. Medzipodošva PowerFlow + so sklonom päta-špička 6mm ponúka skvelú propriocepciu, agilitu, okamžitú odozvu na prebiehanie terén a vďaka meta-plate sa použitie tejto topánky posúva tiež viac do ťažkého a technického trailu. Zvršok je napnutý na úzkom kopyte precision. Kombináciou rôzneho strihu zvršku a použitím rôzne pevných, odolných a pružných materiálov sa môžu jednotlivé modely líšiť vo výslednom fitu, aj keď sú vyrobené na rovnakom kopyte. A práve preto novo upresňujeme šírku všetkých modelov tiež číselným parametrom 1-5 (1 = najužší, 5 = najširšia). X-TALON 230 má pevnú okop okolo celého obvodu topánky, veľmi pevný koľajivo z balistického nylonu a preto výsledný fit radíme na parameter P1. Využitie: 80% trail, 20% cesty. Špičková topánka pre offroad, prekážkové behy, orientačný beh, fellrunning, krosy a technické trialy. Vnímavý bežec ocení hravosť tejto topánky. veľmi pevný koľajivo z balistického nylonu a preto výsledný fit radíme na parameter P1. Využitie: 80% trail, 20% cesty. Špičková topánka pre offroad, prekážkové behy, orientačný beh, fellrunning, krosy a technické trialy. Vnímavý bežec ocení hravosť tejto topánky. veľmi pevný koľajivo z balistického nylonu a preto výsledný fit radíme na parameter P1. Využitie: 80% trail, 20% cesty. Špičková topánka pre offroad, prekážkové behy, orientačný beh, fellrunning, krosy a technické trialy. Vnímavý bežec ocení hravosť tejto topánky.

Exkluzívne výhody pre registrovaných zákazníkov

nakupuj za najnižšie ceny na internete aj v kamennej predajni
15% zľava na všetky servisné práce
o špeciálnych ponukách a novinkách sa dozvieš skôr ako ostatní
Chcem sa registrovať
Najväčší výber bicyklov, elektrobicyklov a príslušenstva svetových značiek - skladom