Načítavam...
Vyber si jazyk a menu
jazyk / language
mena / currency
Košík
Spolu:
0
alebo
Cena pre registrovaných: 0 €, Ušetríš: 0
Prihlásenie / Registrácia
Alebo sa prihláste cez
Registruj sa u nás a nakupuj za najlepšie ceny na internete aj v našej predajni a získaj množstvo ďalších exkluzívnych výhod.
alebo sa registrujte cez

Ďakujeme Vám za registráciu na našej stránke.

Predtým ako sa prihlásite, je potrebné overiť Vašu e-mailovú adresu kliknutím na odkaz v aktivačnom e-maily, ktorý Vám bol automaticky zaslaný spolu s prihlasovacími údajmi.
Menu

Ponuka dňa

EVOC Hip Pouch 1L
-30%
Sk / €

Krosové bicykle

Krosové a trekingové bicykle – všestranné bicykle na dlhšie vzdialenosti

Krosové a trekingové bicykle zaujímajú jedinečné miesto medzi cestnými, gravel a horskými bicyklami. Zdieľajú veľa podobných vlastností, čo z nich robí kompetentných spoločníkov pre dobrodružstvá v zmiešanom teréne.

Rámy a geometria

Rámy sú navrhnuté tak, aby vyhovovali širším plášťom od 35 mm do 50 mm. Geometria rámu má aspekty cestných aj horských bicyklov – o niečo vyšší a vzpriamenejší ako cestný bicykel, ale stále agilný s kratšími reťazovými vzperami a rázvorom v porovnaní s horskými bicyklami. Materiály rámu zahŕňajú hliník, oceľ, uhlíkové vlákna a titán.

Komponenty

Komponenty sa zameriavajú na odolnosť skôr ako ľahkosť. Hnacie ústrojenstvo má širší rozsah prevodov (napríklad nastavenia 1x12 alebo 2x10) na zvládanie kopcov a nerovných povrchov. Brzdy sú zvyčajne kotúčové na zvládanie brzdenia aj za zlého počasia. Pneumatiky majú vzorku prispôsobenú na spevnené cesty, štrkové cesty a ľahké použitie v teréne.

Zamýšľané použitie

Krosové bicykle vynikajú v mierne ťažších podmienkach ako na zmiešaných povrchoch cyklistických ciest, nespevnených cestách a pri prekonávaní prekážok. Trekingové bicykle uprednostňujú pohodlie pri cestovaní na dlhé vzdialenosti aj na menej prejazdných cestách. Obe zvládnu utlačený štrk, poľné cesty a ľahký singletrack. Zadné alebo predné držiaky umožňujú prenášať náklad ako napríklad kempingové vybavenie.

Výhody

Širšie pneumatiky absorbujú nerovnosti lepšie ako cestné bicykle. Na tvrdom povrchu idú rýchlejšie ako horské bicykle. Všestranné a schopné na rôznych povrchoch od spevnených chodníkov až po mierny terén. Vzpriamený postoj ponúka uvoľnenú kontrolu pre celodennú expedičnú jazdu. Ideálne pre dobrodružstvo, objavovanie, dochádzanie a používanie na ľahkých chodníkoch.

Či už chcete jazdiť po poľných cestách alebo po kľukatých zmiešaných cyklochodníkoch, krosové a trekingové bicykle sa osvedčia ako zdatní spoločníci tam, kde končí chodník. Ich všestrannosť, ktorá sa hodí kamkoľvek, osloví mnohých outdoorových dobrodružných cyklistov.
čítať viac...
Zoradiť
Filtrovať
FILTER
Zoradiť
Dostupnosť
Zobraz bicykle v tvojej veľkosti
cm
Dámske / pánske / detské
Kapacita batérie Wh
Veľkosť kolies
Výrobca elektromotora
Typ odpruženia
Kategória / terén
Materiál rámu
Dievčenské / chlapčenské
ASSOS
CANNONDALE
CASTELLI
HOKA
KTM
ON
ORBEA
POC
RIESE & MÜLLER
SUPERIOR
WOOM