MERIDA < Najlepšie cestné bicykle vo Velocity | velocity.sk Načítavam...
Vyber si jazyk a menu
jazyk / language
mena / currency
Košík
Spolu:
0
alebo
Cena pre registrovaných: 0 €, Ušetríš: 0
Prihlásenie / Registrácia
Alebo sa prihláste cez
Registruj sa u nás a nakupuj za najlepšie ceny na internete aj v našej predajni a získaj množstvo ďalších exkluzívnych výhod.
alebo sa registrujte cez

Ďakujeme Vám za registráciu na našej stránke.

Predtým ako sa prihlásite, je potrebné overiť Vašu e-mailovú adresu kliknutím na odkaz v aktivačnom e-maily, ktorý Vám bol automaticky zaslaný spolu s prihlasovacími údajmi.
Menu
Sk / €

Cestné bicykle

Cestný bicykel

Cestný bicykel je bicykel určený na jazdu po spevnených cestách. Vyznačuje sa tenkými, ľahkými pneumatikami, cestnými riadidlami a ľahkým rámom navrhnutým pre rýchlosť a efektivitu na dlhé vzdialenosti. Cestné bicykle uprednostňujú rýchlosť a manévrovateľnosť pred komfortom a odolnosťou.

Materiály rámu

Rám je základným konštrukčným prvkom bicykla. Rámy cestných bicyklov sú vyrobené z rôznych ľahkých materiálov navrhnutých tak, aby absorbovali nárazy z vozovky. Bežné materiály zahŕňajú uhlíkové vlákna, hliník a oceľ. Uhlíkové vlákno je najľahšia, ale najdrahšia možnosť, zatiaľ čo oceľ je ťažšia, ale odolnejšia. Hliník ponúka rovnováhu medzi hmotnosťou a cenou. Rámy vyššej kategórie môžu byť vyrobené z exotických zliatin alebo titánu pre pevnosť a tuhosť.

Prevody a radenie

Cestné bicykle používajú viacrýchlostné riadenie, ktoré umožňuje jazdcom prispôsobiť si pedálovú kadenciu pre kopce a rovinatý terén. Vyššie modely majú prevody v rozsahu od 20 do 24 rýchlostí, zatiaľ čo bicykle základnej úrovne môžu mať menej prevodov. Sada použitá na bicykli pozostáva z predných prevodníkov, zadnej kazety (zoskupenie zadných prevodov), reťaze, prehadzovačky, brzdových páčok a radiacich pák na zmenu prevodových stupňov. Cestné bicykle používajú radenie v štýle „drop-bar“ integrované do brzdových páčok umiestnených na cestných riaditkach.

Kolesá a pneumatiky

Ľahké kolesá s vysokoprofilovými ráfikmi a tenkými pneumatikami sú charakteristickým znakom cestných bicyklov. Kolesá sú dostupné v rôznych šírkach v závislosti od zamýšľaného použitia, so širšími ráfikmi a pneumatikami, ktoré poskytujú väčšiu absorpciu nárazov za cenu zvýšenej hmotnosti a valivého odporu. Pneumatiky sú úzke so šírkou približne 25-28 mm a sú vyrobené z pružnej, ľahkej vysokotlakovej gumy. Na pretekárske bicykle sa používajú bezdušové alebo galuskové pneumatiky.

Zamýšľané použitie

Rekreačné a výkonnostné cestné bicykle sú určené na spevnené cesty, ideálne hladké povrchy bez výmoľov, štrku, či iných prekážok. Cestné bicykle vynikajú efektivitou a rýchlosťou na dlhé vzdialenosti na rovnom alebo zvlnenom teréne. Pretekárske cestné bicykle sú optimalizované pre súťažný šprint a veľké stúpania. Cestné bicykle Endurance uprednostňujú pohodlie pre celodenné jazdy. Gravel alebo adventure cestné bicykle majú širšie pneumatiky a radenie prispôsobené pre občasné použitie na hladších prašných alebo štrkových cestách.
čítať viac...
Zoradiť
Filtrovať
FILTER
Zoradiť
Dostupnosť
Zobraz bicykle v tvojej veľkosti
cm
Dámske / pánske / detské
Kapacita batérie Wh
Veľkosť kolies
Výrobca elektromotora
Typ odpruženia
Kategória / terén
Materiál rámu
Vek
Dievčenské / chlapčenské
Naša predajňa
Servis Bicyklov
Ako posielame bicykle
Každý bicykel pred odovzdaním, alebo odoslaním poskladáme, skontrolujeme a nastavíme. Keď bicykel posielame, uvoľníme riadidlá, dáme dole predné koleso, pedále (ak sú súčasťou balenia) a zabalíme ho do krabice, v ktorej ho odosielame.
Ako posielame bicykle
Našiel si lepšiu cenu?
Ak si našiel niekde lepšiu cenu za tovar, ktorý máme v eshope, klikni na link pod cenou produktu, pošli nám sumu a link na lacnejší tovar, my ti napíšeme či vieme cenu dorovnať.
Našiel si lepšiu cenu?
Doprava
Tovar posielame prostredníctvom kuriéra DPD, s doručením do 24 hodín po odoslaní. Pri objednávkach nad 300 eur je doprava zadarmo (ak nie je iná akcia).
Doprava
Platba
Za svoju objendávku môžeš zaplatiť, kartou, v hotovosti, na dobierku, alebo platbou prevodom.
Platba
Ako vrátim tovar?
Nepoškodený tovar v originálnom obale, s kompletnou dokumentáciou a faktúrou/bločkom nám pošli prostredníctvom kuriérskej služby, alebo prines do predajne na Lamačskú cestu 8 v Bratislave. Viac info aj formulár na odstúpenie od zmluvy nájdeš v obchodných podmienkach, alebo nám napíš na eshop@velocity.sk.
Ako vrátim tovar?
ASSOS
BIANCHI
CANNONDALE
FACTOR
HOKA
KTM
MERIDA
ORBEA
POC
RIESE & MÜLLER
Wahoo
WOOM